Kuprotas kalnas
Kuprotas kalnas (Brokeback mountain, rež. Ang Lee, 2005) vesterno ir melodramos žanrų motyvų turintis filmas apie dviejų vyrų meilę. Filmą lyginant su klasikiniu vesternu, išryškėja keletas skirtumų. Pirmiausia, vesternas yra šalies kultūros atspindys. Istorijos dažniausiai plėtojamos tarp 19a. - 20a. pradžios laikotarpiu. Tuo tarpu Kuprotame kalne laikotarpis yra apie šešiasdešimtuosius metus. Režisierius išlaiko Išnyksta ir klasikinis herojaus, kuris visus išgelbės, motyvas. Vesternuose dažniausiai galima išvysti kovą tarp Vakarų ir Rytų, tarp civilizacijos ir primityvaus, laukinio gyvenimo. Pagrindinis vesterno herojus kovodavo prieš indėnus, vietines grupuotes, taip pat plėtojamos keršto bei trofėjų medžiotojų istorijos. Ango Lee filme plėtojama kova tarp visuomenės ir uždraustos meilės. Tarp mažo Vakarų miestelio gyventojų ir dviejų vyrų meilės. Veikėjų meilę filme portretuoja kalnas, kuris taip pat puikiai atskleidžia atskirtį tarp Vakarų (kaip suvaržytos mažos civilizacijos) ir gamtos (nevaržomos gaivališkos meilės).
Kalno motyvas kartojasi viso filmo metu. Kalnas simbolizuoja ne tik atskirtį tarp suvaržytos civilizacijos bei laisvės, bet ir nepasiekiamumą. Po kiekvieno veikėjų susitikimo seka bendru planu nufilmuotas kalnas, tarsi kalnas kaip ir jų meilė yra nepasiekiama. Visgi, kalnas simbolizuoja ir laimingą, saugią vietą. Pirmoji veikėjų vasara ir susipažinimas įvyko būtent ant šio kalno. Ši vieta tampa laimės prisiminimu bei pabėgimu nuo supančios homofobinės aplinkos. Gamta tampa atskirtimi nuo realybės ir vienu metu yra tarsi išsigelbėjimas, užuovėja nuo pasaulio, tačiau tuo pat metu visiškai nepasiekiama. Šią atskirtį taip pat kuria ir priešingas nuo gamtos miestelio vaizdas - mažas bei uždaras.
Vesternui būdingą bendrą planą, režisierius pakeičia stambiu. Veikėjai daugiausia filmuojami stambiu planu, stengiamasi atskleisti kiekvieną emociją bei išgyvenimą. Visgi, daugiausiai išlaikytas vesterniškas simbolis - kaubojiška atributika, darbas su gyvūnais, rodeo.